Vijesti

Grad Jastrebarsko primio nagradu časopisa Financial Timesa!

14.03.2017. Časopis Financial Timesa – fDi Intelligence dodijelio je Gradu Jastrebarskom počasnu nagradu za jednu od najboljih web strategija u 2016. godini. U ime gradonačelnika, Zvonimira Novosela, nagradu je primio savjetnik za EU projekte Velimir Kokot.

Među mnogim kategorijama Grad Jastrebarsko ove je godine dobitnik jedne od nagrada za uspješnu web strategiju, što je odlučio stručni žiri, koji je pregledom svih promotivnih aktivnosti i ulaganja u web naš grad uvrstio među najbolje. Prvo mjesto i glavnu nagradu u ovoj kategoriji osvojio je grad Berlin, a svečana dodjela bila je u hotelu Majestic Barriere u Cannesu (Francuska).

Ove godine Grad Jastrebarsko je jedini grad iz Republike Hrvatske koji se našao među nagrađenima, istaknuo je Velimir Kokot, koji je sudjelovao i na panelu o Gis-planningu kojeg su stručnjaci razvili diljem SAD-a i Velike Britanije. Također je bila otvorena i diskusija o pozitivnim aspektima kvalitetnog web poslovanja tj. izradama digitalnih strategija. Sveukupni pobjednik fDi Strategy Awardsa 2016. je Barcelona koja je nagrađena za mnoge napore i ulaganja u područje tehnologije i urbanističko planiranje.

Podsjetimo, da je Grad Jastrebarsko u zadnjih nekoliko godina dobitnik mnogih nagrada. Godine 2012. Grad Jastrebarsko postao je prvi hrvatski grad kojeg su fDi-evi analitičari proglasili jednim od gradova budućnosti Južne Europe. Hrvatsko izdanje časopisa Forbes 2013. godine po drugi put uvrstilo je Jastrebarsko među 20 gradova koji su odabrani kao pokretači Hrvatske, a iste godine Grad Jastrebarsko dobio je titulu Grada prijatelja djece. Prestižna nagrada Europske komisije, u kategoriji Green Light za projekt „Sa štednom rasvjetom do uštede i čistog okoliša“ 2014. pripala je Gradu Jastrebarskom. U godini 2015. nastavljen je niz nagrada kada je dobiven BFC certifikat - certifikat kojim se na međunarodnoj razini potvrđuje grad s povoljnim poslovnim okruženjem. Također, 2015. na konferenciji „Pametni gradovi – gradovi budućnosti“ u sklopu projekta Poslovnog dnevnika Grad Jastrebarsko dobitnik je nagrade u kategoriji „Pametnija uprava“ temeljeno na inovativnom informatičkom rješenju Web Gis sustava. Projektom „Your Bussines Friendly Town“ Grad Jastrebarsko plasirao se kao prvi hrvatski grad u finalu „European Enterprise Promotions Awards 2015“. U Luxembourgu je u kategoriji „Poboljšanje poslovnog okruženja“ predstavljao Hrvatsku i osvojio drugo mjesto. Spomenuti časopis Financial Timesa - fDi Intelligence prošle je godine Grad Jastrebarsko uvrstio na sedmo mjesto u Top 10 Micro European Cities and Regions of the Future.

Ovo novo priznanje potvrda je inovativnog, razvijenog i informativnog web sustava koji održava Grad Jastrebarsko te svoju strategiju, iz godine u godinu, pokušava poboljšati optimizacijom i strukturiranjem kako bi stvorio kvalitetno koncipiranu web stranicu i sustav za sve korisnike.„Ponosan sam na još jednu nagradu koju je primio naš grad! Hvala svima koju su sudjelovali u tome da naša web strategija uistinu bude efikasna i da služi svim građanima. Digitalizacija i transparentnost nisu bitni samo nama već i mnogim stranim investitorima čiji posao i funkcionira preko weba sustava. Svaka nagrada je poticaj da radimo dalje i razvijamo nove strategije.“, istaknuo je gradonačelnik Zvonimir Novosel.

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 0°C
 • Vjetar: 0 km/h
 • Vlažnost: 0 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • Aktivnosti u 771. godini grada Jastrebarskog
  • 13.11.2020.
  • Aktivnosti u 771. godini grada Jastrebarskog
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group