Vijesti

Novi EU projekt Gradu Jastrebarskom – energetska obnova Glazbene škole

26.10.2017. Grad Jastrebarsko osigurao je financijska sredstva za još jedan EU projekt. Naime, danas su u prostorijama Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost gradonačelnik grada Jastrebarskog, Zvonimir Novosel, i direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Dubravko Ponoš, potpisali Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt energetske obnove zgrade Glazbene škole Jastrebarsko.

Projekt energetske obnove zgrade Glazbene škole Jastrebarsko, koji će se provoditi u partnerstvu sa Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost ukupne je vrijednosti 1.753.160,45 kuna, od čega će sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) biti sufinancirano 881.608,36 kuna, a ostatak će osigurati Grad Jastrebarsko.

Grad Jastrebarsko je projekt obnove zgrade Glazbene škole Jastrebarsko dužan provesti najkasnije do 31. listopada 2018. godine, a u sklopu projekta izvoditi će se radovi na rekonstrukciji fasade i krova zgrade, a u samoj će se zgradi ugraditi termostatski setovi i balansirajući ventili. Navedeni će radovi direktno utjecati na minimiziranje gubitaka energije, ali i racionalizacije troškova. Uz sve navedeno, Grad Jastrebarsko će dodatno uložiti i oko 200 tisuća kuna za novu stolariju. Iznimno sam zadovoljan činjenicom da danas započinjemo posljednju fazu projekta čiju smo provedbu započeli još 2016. godine. Tada smo naime, zahvaljujući suradnji naših i REGEA-inih stručnih timova, krenuli sa pripremom projekta, a kasnije i projektiranjem, koji će nam po svom završetku donijeti višestruke koristi!“ – izjavio je prilikom svečanog potpisivanja ugovora Zvonimir Novosel, gradonačelnik grada Jastrebarskog koji je i dodao: „Uz to što ćemo u znatnoj mjeri utjecati na podizanje kvalitete i uvjeta rada djelatnika i učenika Glazbene škole Jastrebarsko, dodana vrijednost projekta zasigurno će biti i postignute uštede. Naime, očekuje se da će nakon provedbe projekta ušteda u godišnjoj potrošnji toplinske energije za grijanje biti veća od 80%!“

Naime, stručni tim Grada Jastrebarskog i REGEA-e više od godinu dana pažljivo je pripremao projektnu dokumentaciju, kako bi ovaj projekt mogao biti uspješno realiziran. ’’Ovo je veliki dan za našu školu, našu djecu i naš grad. Usudio bih se reći novi početak nove Glazbene škole koja će ovo rekonstrukcijom tako i izgledati, a vjerujem da će u novim i kvalitetnijim uvjetima naši glazbenici pridonijeti još većem uspjehu naše škole. S obzirom na to da je ulaganje u školstvo malo, a kamoli u glazbeno, ne mogu kriti zadovoljstvo učinjenim. Na tome posebno zahvaljujem gradonačelniku Zvonimiru Novoselu i voditelju njegovog stručnog tima, Velimiru Kokotu, koji su prepoznali potrebu i odradili sve ono što je potrebno kako bi ovaj projekt bio realiziran na veliko zadovoljstvo svih Jaskanaca!’’, rekao je ravnatelj Glazbene škole Jastrebarsko, Dragutin Fabijanić, koji je također prisustvovao svečanom potpisivanju Ugovoru. 

Ovaj projekt energetske obnove zgrade Glazbene škole Jastrebarsko bio je prijavljen na Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“ Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja. Projekt obnove zgrade Glazbene škole Jastrebarsko provodi se u okviru Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija“, prioritetna os 4., investicijski prioritet 4c, specifični cilj 4c1.

Video prilog pogledajte ovdje. 

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 0°C
 • Vjetar: 0 km/h
 • Vlažnost: 0 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • Aktivnosti u 771. godini grada Jastrebarskog
  • 13.11.2020.
  • Aktivnosti u 771. godini grada Jastrebarskog
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group